Můj dárek pro novorozeňátko

Mým blízkým se narodilo miminko. Čerstvoučké novorozeňátko.

ZROZENÍ POVAŽUJI ZA ZÁZRAK, který mě hluboce dojímá a nepřestává fascinovat. Ten okamžik je nádherným důvodem k radosti, oslavě a obdarování. Každý z nás se raduje jinak, slaví jinak a i obdarování může mít tolik podob, kolik je nás na světě…

Pro mě osobně jsou největším obdarováním nehmotné dary, s hodnotou, která je pro mě v tu chvíli nevyčíslitelná… zároveň miluji i „hmotné“ obdarovávání – pro tu symboliku, že mě někdo chce potěšit, myslel na mě a tou darovanou věcí mi tohle všechno dává najevo. Stejně tak si užívám já mé obdarování někoho – přesně tohle všechno za tím mám schované.

Přiznávám se, že stejně vždycky nejvíc myslím na maminku miminka – protože vnímám to nejsilnější propojení. To, že nejdůležitější je šťastná maminka, protože pak je šťastné i miminko, všichni kolem, celý svět.

Všimli jste si, co nosí návštěvy novopečené mamince a miminku? Oblečky, hračky, věcičky… pro miminko. Maminka nic. Sem tam se podaří vzpomenout si na květinu. Maminka, ta má přece miminko. Jako by bylo miminko automatickým generátorem štěstí. Navíc je doma s miminkem, tak přece nic nepotřebuje, hlavně že jsou zdraví…

Ano, žena je nekonečně šťastná ze svého mateřství, ale může být ještě spokojenější, když na ní budou myslet i její blízcí, nejen miminko.

Jako první proto myslím na to, čím potěšit maminku. Jenom jí.

Mám pro vás pro tuhle příležitost tipy na příjemné maličkosti, které se už mnohokrát osvědčily mně – nebo spíš maminkám, kterým jsem udělala radost.

Dárek pro maminku miminka

Čaj – který můžou pít kojící maminky a zároveň není kojící.

Já osobně jsem se před několika lety během jednoho týdne přepila hnusných kyselých „ovocných“ čajů natolik, že je doteď nemusím. Zároveň se maminky miminek většinou snaží vyhýbat čajům s kofeinem a některé bylinky také nejsou minimálně během prvních měsíců kojení vhodné. Ono se řekne čaj, ale nakonec to není tak jednoduché :-).

Květová voda – opravdová, jemná, léčivá, hluboce zklidňující…

Stačí fouknout obláček na obličej po probdělé noci nebo náročném dni a svět je hned lepší, voňavější, přívětivější. Podle toho, co má konkrétní maminka ráda, doporučuji růžovou nebo levandulovou. Je jich mnoho a mnoho druhů a značek, jen pozor na to, aby to byla skutečně květová voda, nikoliv voda „s něčím“.

Dobrota 🙂

Neznám maminku, která by si nepotřebovala dodat energii něčím opravdu lahodným. Zároveň je tu miminko a ohleduplnost k jeho bříšku. Vyberte třeba oříšky, které má maminka novorozeňátka nejradši. Můj aktuální hit jsou kokosové lupínky s voňavým kokosovým cukrem, mňam!

Všem novorozeným i dříve narozeným miminkům přeji šťastné maminky a hebký život…

Katka

P.S. zkrátka nepřišlo ani miminko, a co asi mohlo dostat ode mě.. 🙂 Bambusová kalhotková plenka ušitá u Petry Plemlové a pro mě nepřekonatelné svrchňáky ImseVimse Organic.

darek-pro-novorozenatko_hebkyzivot-cz

Už máte vybrané látkovky pro miminko? Nebo ještě hledáte? Sbíráte odvahu se do toho pustit?

Rozhodně nejvíc pomůže osobní – a pozitivní 🙂 zkušenost. Přečtěte si můj manuál a budete mít rozhodování o dost snazší.

Můj návod zdarma si můžete stáhnout přímo tu >>>>

 

Katka
Jsem umělkyně hebkých masáží, poporodní dula a průvodkyně vodních bytostí. Opečovávám ženy nejen po porodu a pomocí vědomé práce s tělem pomáhám zahojit a uzdravit ženské duše i tělo. Ráda vás nasměruji k cestě, jak udělat to nejlepší pro vaše miminko a váš pocit úplně jednoduše. Více informací o mně a mojí cestě nejen k látkovkám si přečtěte zde>>
Komentáře