Když přijde poporodní návštěvnice

Jak to vypadá, když k vám přijde poporodní návštěvnice?

V ruce má kafe a v tašce si nese čaj. Taky celkem velkou tašku a v ní všelijaký vercajk – oleje a olejíčky, šátky, hřejivou podložku, a k tomu plyšovou opici – protože miminko patří k mamince, k návštěvnici opice 🙂

Co dělá poporodní dula?

3 hodiny času jenom na vás a vaše miminko.

Nějakou dobu jsem hledala, co nejlépe vystihuje to, co nabízím?

Už vím. Jsem poporodní návštěvnice. Umělkyně hebkých masáží, poporodní dula, milovnice vody, miminkovských masáží a plavání, oslavovatelka vědomé práce s tělem, obdivovatelka mindfullness.

Jenže co od toho čekat? Vlastně co ode mě můžete čekat? Zázraky nenabízím, ale mohu vám jako maják posvítit na vaši cestu.

Lada si přála najít svou cestu s kojením a péčí o miminko po porodu císařem, najít jistotu, že to, co dělá, je to nejlepší pro ní a její holčičku. I když tchýně by to dělala jinak. A pediatrička radí kojit po třech hodinách. Taky opečovat namáhané tělo jemným dotekem a podpořit hojení po zákroku v nemocnici.

Lucka si přála pomoci s výběrem a „instalací“ látkovek, jak to s nimi zařídit co nejmíň komplikovaně, ale funkčně. Taky trochu poradit, jak opečovat jizvu po nástřihu. Nakonec jsme i „plavaly“ s miminkem.

Přejete si opečovat na všech úrovních, ukotvit, vrátit se do své vnitřní síly a jistoty, že děláte skutečně vše správně, najít cestu ke zlepšení čehokoliv a nejlíp úplně všeho :-)?

Jemně namasírovat tělo, pracovat s jizvou, napojit se na své miminko, vyzkoušet si rituál Rebozo, naučit se masáž miminka, zaplavat si s ním ve vaně… najít možnosti ve chvílích, kdy vypadá všechno marně a zoufale. A nebo nehledat vůbec nic a prostě být tady a teď, jak nejlíp to jde. S láskou. Napište mi.

Potřebujete sportovní masáž? Aby vás někdo během půl hodinky pěkně proklepnul a mohli jste zase běžet. Vyražte do města, předejte miminko na půl hodiny babičce a jděte na to. Určitě to bude super. Myslím to zcela vážně – každý z nás potřebuje něco jiného a je to úplně v pořádku. A je super si uvědomit, co skutečně potřebuji a přeji si a za tím jít. Já takhle miluju svou fyzioterapeutku, která mi málem „propálila ledviny“ moxou. Prostě jsem to potřebovala 🙂

Nejsem lékařka, ani nesekám zahrady a nevenčím psy, na to jsou jiní skvělí specialisté.
Já nabízím změnu během jednoho setkání, empatii i nadhled, pokoru i ženskou zkušenost. Možná i zásadní obrat díky úplně jednoduchým věcem. Ano, v jednoduchosti je krása. V našem těle a srdci je dokonalost. Přijdu vám pomoci se na ní naladit. 

Půlden, který může zásadně změnit situaci a příběh několika milujících lidí. Děkuji, že můžu být tak hluboce užitečná. Protože když budou šťastné všechny maminky a děti se budou rodit v lásce a do lásky, během chvilky se změní svět.
S vděčností děkuji našemu tělu za jeho dokonalost a trpělivost, a miminkům za zázraky, které s nimi do našich životů přichází.

Katka

Katka
Jsem umělkyně hebkých masáží, poporodní dula a průvodkyně vodních bytostí. Opečovávám ženy nejen po porodu a pomocí vědomé práce s tělem pomáhám zahojit a uzdravit ženské duše i tělo. Ráda vás nasměruji k cestě, jak udělat to nejlepší pro vaše miminko a váš pocit úplně jednoduše. Více informací o mně a mojí cestě nejen k látkovkám si přečtěte zde>>
Komentáře