Jemné masáže miminek a maminek

Konejšivé, láskyplné a uzdravující...

Moje andělské texty...

Masáže miminek – komunikace a léčení vědomým dotekem

 

Oslavuj lásku, miluj a nech se milovat! Kousek lásky navíc se hodí vždycky J Aby s vámi láska byla vždy přítomná, ve všem, co děláte – pro sebe i pro druhé…

Nikdy bych nebyla tam, kde jsem, kdybych se nevěnovala svému dalšímu vzdělávání a rozvoji. Dává mi to obrovský smysl a umožňuje se o tolik posouvat vpřed. Jak by řekla Alenka v říši divů „utíkej jak rychle jen dokážeš, abys mohla zůstat na místě“.

 Je to také důvod, proč dělám to, co dělám 🙂

 

 

 

Všichni savci svá mláďata naprosto přirozeně a samozřejmě po narození kojí, očichávají, hladí, masírují jim bříška, objímají se s nimi ve spánku…  jen my moderní lidé z Evropy jako bychom zapomněli, že se nám stále rodí pravěká savčí miminka. Se základní potřebou jídla, spánku a láskyplného doteku. Myslím, že všechny maminky na světě se shodnou v tom, že největší hebkost, kterou kdy zažily, přišla s dotekem jejich miminka. Novorozeňátka jsou tak neuvěřitelně hebká a voňavá právě proto, abychom se nemohli nasytit jejich hlazení, dotýkání a vnímání té nejjemnější vůně. I přesto mnozí vytrvale vzdorují, vydrbou miminko mýdlem, obloží vrstvou vyvoněných oblečků a zavinovaček a uloží samotné do postýlky…

Jemná a vědomá masáž má pro miminko obrovské přínosy, na fyzické i psychické úrovni. Stejně tak je blahodárná i pro vás masírující. Pomáhá vám upevňovat a rozvíjet vzájemné vazby, komunikovat, léčit na fyzické i psychické úrovni.

…. Vyjmenovat kde co J

 Je úžasné, že jemnou masáží vlastně nemůžete miminku ublížit, jen prospět na všech úrovních.

Miminkům, větším dětem i dospělým a starým lidem bez rozdílu dělá dobře, když se jich někdo láskyplně dotýká.

Individuální kurz má nepřekonatelnou výhodu v tom, že vše se děje ve vašem domácím bezpečném prostředí, nemusíte se s miminkem nikam chystat, jezdit a zase se vracet. Doma bez dalších účastníků se vy i miminko lépe uvolníte a využijete svůj čas jen pro sebe.

Masíruji podle Jany Hašplové – svou dceru jsem masírovala první rok jejího života každý den, a doteď rády pokračujeme, i když už ne denně.

Masáže miminek jejich rodiče učím také v rámci kurzů pražského Plaváčku, a naopak, já se zde učím provázet malé vodní bytosti a jejich rodiče ve vodě J

Doteky a objetí jsou nejpřirozenějšími projevy lásky, nejen lidé, ale i zvířata dotekem projevují svou lásku. Doteky jsou pro nás proto velmi uklidňující a vyživující, jsou prostředkem, jak se vzájemně nasytit láskou…

Dobře vnímané, uznávané a naplňované fyzické potřeby jsou absolutním základem naší celkové spokojenosti.

Vědomá pozornost věnovaná miminku i vám. Potřeba komunikovat, vnímat jeden druhého a jejich následování a naplnění.

 

+ Článek Prosím spinkej

Náše tělo nám umožňuje žít. Tělo je chrám duše a je potřeba o něj pečovat, aby duše měla kde bydlet J + z PrDoČasu 02/16

 

Proč masírovat miminko?

Nejdůležitější na světě je maminka

Protože když je šťastná maminka, jsme šťastní všichni.

Mcely

Konejšivá masáž pro miminka

Pod vedením zkušené terapeutky si sami budete moci odborně pohýčkat své děťátko uklidňujícím olejíčkem bez esenciálních olejů. Masáž poskytne inspiraci pro večerní koupelové rituály s miminkem v soukromí domova.

Chvilka souznění rodiče s miminkem

Prožijte se svým dítětem nezapomenutelné společné chvíle ve dvojici a přitom ho naučte umění odpočívat a uvědomovat si vlastní hodnotu.

Ulehčete svým dětem od... Pomozte jim naučit se zvládat stres, cenit si sebe samých a rozvíjet jejich silné stránky, aby se ve vlastním těle cítili pohodlně a bezpečně.

 

Denisa

Masáž plná úcty a citlivosti. Zbavte se studu, milujte vlastní tělo a oslavujte ho jako chrám duše. Probuďte v sobě bytost, která miluje a cítí.

Masáž je jednou z nejpřímějších metod, jak navodit hlubokou komunikaci s druhým. Je také prostředkem k vyjádření lásky a  porozumění. Přijeďte hýčkat nejen své smysly vonnými olejiPozorný dotek oživí každou buňku vašeho těla. Zažijete pocit uvolnění, krásy a lásky ke svému tělu.

Smysly oživující a něžný rituál celostní smyslné masáže. Bude se cvičit v dávání i přijímání láskyplného vědomého doteku.

Celostní smyslná masáž je mnohem víc než pouhá masáž. Je to příležitost k osobnímu rozvoji. Skrze ni se učíme lépe vnímat svoje tělo, respektovat ho a přijímat. Učíme se naslouchat svým pocitům a chápat je jako pomocníky na naší cestě životem.

Masáží a dotekem se probouzí každá část těla. Účastníci se učí přijímat a milovat sebe i druhé a současně se učí vytvářet pro sebe i druhé v oblasti intimity bezpečí, jasné hranice, láskyplné přijetí a podporu.

příležitost k relaxaci, ale také jako nástroj léčení.

Umění doteku

Masáž je plná úcty a citlivosti. Pomáhá zbavit se studu, vlastní tělo milovat a oslavovat jako chrám duše. Budete v sobě probouzet bytost, která miluje a cítí.

Pozorný dotek oživí každou buňku vašeho těla. Zažijete pocit uvolnění, krásy a lásky ke svému tělu.

V kurzu Umění doteku vás naučíme smysly oživující a něžný rituál celostní smyslné masáže. Bude se cvičit v dávání i přijímání láskyplného vědomého doteku.

...atd.

přepsat si posvém po odstavcích a pak přeskládat podle mých potřeb a účelů:-)

 

Moje zkušenosti:

Masíruji podle Jany Hašplové – svou dceru jsem masírovala první rok jejího života každý den, a doteď rády pokračujeme, i když už ne denně.

Masáže miminek jejich rodiče učím také v rámci kurzů pražského Plaváčku, zatímco já se zde učím provázet malé vodní bytosti a jejich rodiče ve vodě.

Absolvovala jsem kurzy a osobní konzultace přímo u zakladatelky a propagátorky masírování miminek Jany Hašplové a s jejím osobním svolením a požehnáním své vědomosti předávám. A jako základní kámen doktorát z fyzické antropologie 🙂

  • Doktorské studium fyzické antropologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, titul RNDr.
  • Masáže kojenců a malých dětí - Jana Hašplová
  • Aromaterapeutická masáž těhotných - Jana Hašplová
  • Plavání, masáže a saunování dětí - Baby club Plaváček
  • Reflexologie Patáki
  • Další semináře a kurzy - Denisa Říha-Palečková a Richard Vojík, Výchova nevýchovou, Kontaktní rodičovství atd.

Jsem hlavně nadšená jogínka fascinovaná dokonalostí a schopnostmi lidského těla, maminka Mili a milovnice tance a vody.