Sezóna luxusního schnutí prádla začíná!

Kdy jindy, když ne teď začít s látkovými plenami?

Moc se vám to líbí, chcete to zkusit, ale pořád to odkládáte na „ažpak“ a „ažněco“. Něco vám to připomíná? Máme to někdy všichni. Já taky, přiznávám 🙂 S čímkoliv, co hrozí nejen příjemnou stránkou, ale i možností, že pro to bude potřeba také něco možná ne úplně pohodlného udělat. Odkládáme a odkládáme. Přitom nejlepší okamžik je právě teď. Na cokoliv. Protože ať je situace jakkoliv neideální, je lepší začít dělat věci, které si přejeme teď, než čekat až bude vhodnější chvíle a nakonec nezačít nikdy

Jestli už nějakou dobu pokukujete po látkovkách a čekáte na lepší počasí, na to až bude miminko větší, na novou pračku, lepší sušák nebo byt, kde bude na ten sušák víc místa… přestaňte čekat a jděte do nich. Začněte tak, aby vám to vyhovovalo, ale začněte.

S blížícím se létem vám navíc hrajou do karet naprosto ideální klimatické podmínky pro skladování a sušení látkovek. Zároveň vaše miminko se zvyšující se teplotou venku nejvíc ocení prodyšnost a všeobecnou přívětivost látkových plínek pro pokožku. Lepší už je to jen bez plen. 🙂

Látkové pleny v létě - jak začít s látkovkami

Ještě pořád vás napadá spousta ALE?

Nemám kde sušit! Buďte kreativní a zjistíte, že máte spoustu možností:

  • Nepřekonatelné je podle mě sušení venku na šňůře na zahradě nebo na balkóně, ale rozumím tomu, že prostě nemusí váš byt mít ani jedno.
  • Zkuste to „po italsku – vystrčte plenky na šňůře z okna – dají se sehnat sušáky na okno, které vám to dost usnadní. Navíc moderní látkové plenky jsou tak krásné, že určitě nebudou image vašeho okna rušit, ba naopak.
  • Nebo si kupte opravdu hezký sušák do bytu a hodně větrejte – to jistě udělá dobře i vám, nejen sušení látkovek. (V zimě pak oceníte přirozené a příjemné zvlhčování vzduchu jindy přesušeného díky topení.)
  • Možná je na čase, počasí navzdory, konečně si splnit přání a koupit tu vysněnou sušičku. Klidně v létě. Prozradím vám k tomu tajemství, které na jednorázovkách nepíšou – látkovky vám tu sušičku rády zaplatí. Uvidíte.
    Nebo ještě lépe – nový domeček se zahradou? Na ten vám určitě rádi přispějou ještě další zdroje, samy látkovky to v tomto případě asi neutáhnou 🙂

Rozhodnutí je 80% úspěchu.

Pak už si svou cestu určitě najdete, protože chcete. A rozhodně není potřeba dlouho tápat a bloudit.

  • Nemusíte se bát, že za látkové pleny dáte tisíce a nebudete je používat. Začněte s málem a svým tempem.
  • Můžete se při tom klidně vykašlat na strachy a předsudky z okolí – beztak nejsou vaše, tak nač si s nimi dělat těžkou hlavu.
  • Pokud potřebujete podporu, nechte si poradit od někoho, kdo to má s látkovkami (a ideálně i dalšími věcmi 😉 tak, jak si to přejete mít vy. Od toho, kdo to, co říká, také skutečně žije. Od kamarádky, paní v parku… většinou to nebývají paní prodavačky v obchodě s plenkami, ale i tam můžete najít spřízněné duše (jen pozor na megalománii – ve chvíli, kdy vám začne někdo doporučovat nákup obřího balíku něčeho, navrhuji vycouvat a nákup skutečně v klidu rozmyslet).

Schválně, zkuste trochu „šmírovat“ 🙂 Zkuste si kolem sebe všimnout, jaký vztah mají maminky k plenkám – já jsem si všimla, že když používají jednorázovky, buď se tváří, že je to nezajímá (a možná to tak i je), nebo mají trochu špatné svědomí a hledají spoustu argumentů na obhajobu (přitom to je zejména obhajoba pro ně samotné). Případně se jim to s jednorázovkami moc nelíbí, ale mají prostě důvod. Také jsem ho kdysi měla… Všechny varianty jsou v pořádku, pokud to tak dotyčnému vyhovuje…
Píšu to proto, že každou i malou věc, která nám dělá radost, nebo nás naopak „prudí“ vnímám jako důležitou. S plenkami tráví naše miminko i my spoustu času. Ten čas může být krásný a nebo nic moc, podle toho, jaký si ho uděláme, bez ohledu na druh plen, které používáme.
I tak látkovky podle mě značně zvyšují kvalitu života s plenkami – látkující maminky je milují, pokaždé, když se na ně podívají, mají dobrý pocit. Těší se na každý nákup a opravdu si jej užívají… Vyzkoušíte to a pochopíte – budete mít s miminkem hebký život. Minimálně ten v plenkách ♥ Držím vám palce!

Užijte si po všech stránkách nádherné slunečné i deštivé dny, Katka

P.S.

Kdyby vás přecejenom přepadly obavy, nebo přišly záludné otázky, těším se, že je spolu necháme rozplynout, případně vysušit na slunci 😉

Katka
Jsem umělkyně hebkých masáží, poporodní dula a průvodkyně vodních bytostí. Opečovávám ženy nejen po porodu a pomocí vědomé práce s tělem pomáhám zahojit a uzdravit ženské duše i tělo. Ráda vás nasměruji k cestě, jak udělat to nejlepší pro vaše miminko a váš pocit úplně jednoduše. Více informací o mně a mojí cestě nejen k látkovkám si přečtěte zde>>
Komentáře