Chcete si je ušít? Jasně, ušijte si je!

Milujete vybírání látek, přehrabování se v oblečení a nejvíc vymýšlení co a jak byste si z toho ušily? To stejné vás napadá, když vidíte v obchodě látkovky – jsou z krásných hebkých látek, k „oňufňávání“ jako stvořené. Možná by nebylo vůbec těžké si je ušít doma… Jak já tomu rozumím :-). S plánováním miminkovské výbavy mají maminky často tolik dalších starostí – zařizování nového bydlení, práci „od nevidím do nevidím“ a další povinnosti, že na šití nemají ani pomyšlení, natož čas.

Jenže někdy je to moje šicí vábení tak silné, že šiju po nocích, a ráno s kruhy pod očima a hrnkem zeleného čaje se tiše raduju, jaká látková krása v noci přišla na svět

I když jsem byla s miminkem sama a narovinu přiznávám, že v noci jsem radši spala, než šila, střihla jsem si během dne aspoň vkládačky podle vlastního návrhu. Určitě to znáte také – vymyslíte si svůj ideální model a v obchodech prostě není k nalezení… není nad to, když si jej můžete ušít přesně tak, jak chcete, a z čeho chcete. Babička to naše společné šití látkových plen skoro nevydýchala, ale paní Montessori by z nás určitě měla radost :-).

Šití plínek_menší

Jestli to máte podobně, určitě se toho nebojte ani v případě látkovek a zkuste si pár látkových plínek ušít. Není to vůbec složité a oproti ceně v obchodě budou vaše modely nejspíš o dost levnější – protože největší investicí je šití s láskou… Určitě se vám povede najít spoustu střihů a doporučení i obchodů s nádhernými látkami (certifikovanými pro novorozence).

Já mám moc ráda krásné plínky od Petry Plemlové, která sama na své děti šila ve velkém, až z toho vznikl obchod 🙂 a můžete si vytisknout její volně dostupné střihy (i s návodem na šití) pro maminky nebo třeba babičky, které šití prostě moc baví. Ušijete si podle nich přesně tu stejnou plínku, jako jste viděli v obchodě, a nebo naprosto originální a skvěle fungující vlastní model!

Domácí šití látkovek

Pokud chcete tisíckrát osvědčený střih na kalhotkovou plenku, najdete jej tady a k tomu ještě střih na svrchní kalhotky ;-).

Vyzkoušené mám i skvělé střihy od Caramilly – od téhle Petry můžete mít také střih na kalhotkovou plenu i na svrchní kalhotky.

Tak a teď už můžete běžet pro látku a šít. Přeji vám krásné tvoření a spoustu radosti…

Až svému miminku nějakou novou krasavici ušijete, určitě mi napište a pochlubte se – těším se moc!

Katka

(P.S. jestli radši pletete nebo háčkujete, nebo máte babičku nadšenou pletařku, je potřeba to využít – najděte návod na pletení vlňáčků, pořiďte merino vlnu a pusťte se do nich. Vloni jsem byla nadšená, když jsem našla návod na háčkované vlňáčky – protože pletení prostě moc nemusím, ale s háčkem, to je jiná… 😉 )

Katka
Jsem umělkyně hebkých masáží, poporodní dula a průvodkyně vodních bytostí. Opečovávám ženy nejen po porodu a pomocí vědomé práce s tělem pomáhám zahojit a uzdravit ženské duše i tělo. Ráda vás nasměruji k cestě, jak udělat to nejlepší pro vaše miminko a váš pocit úplně jednoduše. Více informací o mně a mojí cestě nejen k látkovkám si přečtěte zde>>
Komentáře